środa, 10 września 2014

"Tjelo i glas" w Pula, 5-10.08.2005O pobycie, związanym także ze stażem, na chorwackiej Istrii w Pula pisałam już (4.01.2011). Obiecałam wówczas, spróbuję dotrzeć do materiałów z tamtych czasów. Udało się, choć połowicznie. I chociaż ani ówcześni bardzo młodzi stażyści ani ich, rejestrujące z zapałem wszystko wokół, rodziny nie podzielili się materiałami, odezwał się do mnie Aleksandar Bancic, dyrektor artystyczny Internatinal Youth Theatre Festival i The Pula Forum - Festival of Theatre of the Oppressed, a także dydaktyk, w Istarsko Narodno Kazaliste. Już... w połowie lutego 2011 miałam wysłane przez niego dokumenty.

Kontakt z nim zawdzięczam - Tanji Miletic Orucevic, dwukrotnej stażystce Głos i Ciało. Tanja studiowała także w Polsce, ukończyła reżyserię teatralną w PWST w Krakowie. Zajmuje się reżyserią teatralną, dramaturgią, teatrologią, wykłada na uniwersytecie. Przełożyła m.in. "Bakakaj" Witolda Gombrowicza i Mortal Kombajn - Antologia współczesnego dramatu polskiego. Jest już na tyle uznaną osobowością w świecie kultury, że informacje o niej można znaleźć na stronie Instytutu A. Mickiewicza i w Wikipedii.

Dear Ewa,
The edition when you were here was the 10th IYTF. 
In croatian, the name is Medjunarodni kazališni festival mladih.
I am attaching you some documents I found:

1. The booklet of the presentation (you will find the names of the participants there)
2. A newspaper article with a short presentation of the festival where Molik is mentioned
3. An info leaflet in croatian about Molik's workshop
4. The article about the presentation of Molik's workshop (and the same evening Julian Boal had a presentation   so the text is about that also)

I hope it helps you a little bit. Aleksandar 

Prezentuję pozycję nr 1. listy, to na niej są najważniejsze informacje.
Gloria Grujic, Diego Kliman, Petra Kozljan, Sanja Mraovic, 
Sara Poljak, Ana Rumak, Barica Tutek, Ivan Vukelic
               Zdjęcie na cienistej plaży wykonał i przesłał z Turynu - Giovanni Palmulli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz