poniedziałek, 17 marca 2014

Wszystko jest złożone. Nawet prostota.

Istnieją różne rodzaje prawd, a sedno jest tylko jedno. 

Każdy ma szerokie marginesy do myślenia o tym co powiedziałem.

                                    KORDIAN, Z. Molik - Doktor   http://www.grotowski.net/encyklopedia/kordian 

Właśnie tak. Ten rodzaj wyrażania ekspresji funkcjonuje lepiej dla uczestników staży. Dlatego, że nie jesteśmy otoczeni murem tylko wszystko tam jest szczere i odkryte.
To zabawne, czasami wiem bardzo dobrze, że tego czegoś, co powiedziałem oni nie mogą zrozumieć. Lecz nieraz to bardzo dobrze działa. Więc po prostu tak to pozostawiam. Bo ja tylko im naprzeciw otwieram drzwi, i to wszystko. I nie wiadomo mi też również, oczywiście, które drzwi.

Wszystko jest skomplikowane. Nawet prostota jest złożona. Łatwe jest mniej skomplikowane, ale jak wiesz, czasami jest bardzo trudne do zrobienia coś łatwego. 
A może się zdarzyć i na odwrót. Jak również to, że czasami coś trudnego jest bardzo łatwe. W każdym razie przeważający jest stopień skomplikowania słów. To wszystko jest skomplikowane? Wszystko jest skomplikowane.  

Ekspresja powinna być prosta. Ale jak to zrobić gdy sprawa jest skomplikowana, i jak to wyrazić ‘po prostu’. To zawsze jest problemem, i wątpliwością. Ale ta kwestia jest w terminie "skomplikowane".

Jeśli wszystko jest proste i zupełnie łatwe to, zwykle, wynikiem jest NIC, wszystko jest płaskie. Natomiast jeśli masz szukać rozwiązania problemu, jeśli musisz walczyć o zwycięstwo to wszystko uzyskuje swoją wartość. Ponieważ zwykle nic co jest łatwe nie ma określenia wartości, w naszym języku. To znaczy, w tej dziedzinie, w której jesteśmy teraz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz